טיפים על מוניות באתונה

נהגי מוניות רבים הם נחמדים וישרים, אך יש מי שמנסה לנצל לרעה את התיירים, ולכן, כדאי לקרוא את ההנחיות הבאות:

1) כשעוצרים מונית ברחוב, כדאי לשלם לפי חיוב המונה ולא לסכם מחיר מראש. אם תנסה לסכם את המחיר מראש, הנהג יבין שאתה זר ויבקש מחיר מופקע. (חוץ מהנסיעה משדה התעופה לעיר שאז יש תעריף קבוע)

2) במונה של המונית יש מקום המציין את התעריף: 1 או 2. במהלך היום זה צריך להיות תעריף 1 ומאחרי חצות הלילה ועד 5:00 בבוקר תעריף 2. תעריף 2 הוא יקר יותר. כדאי לוודא במהלך היום שאכן התעריף הוא 1 על מנת שלא יהיה חיוב מיותר.

3) הנהג יחייב אתכם בחיוב נוסף אם יש לכם הרבה מטען או אם אתם נוסעים מחוץ לעיר. יש גם תשלום נוסף אם הזמנתם מונית בטלפון, או שקבעתם פגישה בתאריך / שעה מסוימת.

4) כדאי לדעת מראש כמה זמן בערך אמורה לקחת הנסיעה וכמה בערך זה אמור לעלות. שאל מישהו מקומי אם מתאפשר.

5) במקרה שאתה מרגיש שנהג המונית עובד עליך, תוודא שאתה מקבל קבלה מודפסת וכן תרשום את המספר של לוחית הזיהוי של המונית. ניתן גם להתקשר למשטרת התיירים במספר: 171. ברוב המקרים, נהג המונית יחשוש מזה.

6) בדרך כלל זה קל לעצור מונית  בצידי הכביש, אבל זה עוזר לדעת לאיזה כיוון אתם נוסעים, כי נהגי מוניות אינם ששים לעשות סיבוב פרסה.
 יש גם כמה תחנות שהמוניות ממתינות בהם: בכיכר סינטגמה, כיכר מונסטירקי וכיכר אומוניה.
ניתן גם להזמין מונית בטלפון במספר 18300 או מכל חברה אחרת ברשימה שבלינק הזה http://www.athenstaxi.info/athens-radio-taxi.html
תהיו מוכנים לתת את המיקום שלכם. זכרו שיש תוספת תשלום כשמזמינים מונית בטלפון.

 7) אם אתם רוצים להיות רגועים וללא דאגות, תיצרו קשר מראש עם נהג המונית ז'ק סוסיס שהוא חבר בקהילה, מדבר אנגלית והוא יסיע אותכם לכל מקום שתבחרו בעיר ומחוץ לה.
4548 727 693 (30+) או zakori@otenet.gr